Sohbete Giriş

Sohbet Siteleri

hayatın stresinden kurtulmak için kafamızı dağıtmak adına en iyi yaptığımız şeydir sanırım chat yapmak, peki... 

Chat

Aslında çoğumuzun sevdiği şeydir Chat nedir, dedikodu, çene çalmak laklak yapmak, sohbet etmek, muhabbet etmek anlamına... 

Zehir ve Sohbet Yazıları

Efendim merhabalar dün gece size bu yazıyı yazmak için kendimi feda ederek İstanbul eğlence alemine bir göz atayım... 

Mobil Sohbet

Teknolojinin hızla gelişiminden sonra artık her şeyi akıllı telefonlarımızla yapmaya başladık. Sohbet sitelerinde... 

Zehir ve Sohbet Yazıları

aslında bazılarının sohbet portallarına neden geldiğini bazen düşünürdüm. ama bu aralar bayağı düşünüyorum. adı... 

Zehir ve Sohbet Yazıları

Kategori : Sohbet - Etiketler :, - Tarih : 24 Ocak 2018

İNSANLAR MI HAYVANLAR MI ?

öncelikle sadece merakımdan sordum bu soruyu başta kendime olmak üzere..

malum havalar soğudu bizden şefkat beklemeyen hayvanlar belki şaşırtırız diye bir lokma ekmek belki bir tas su..

ama insanlar yine şaşırtmıyorlar çöpe attıklarımız dan onların doyabileceği neler varken buna üşenmek biz ne hallere geldik.. Hayvanlar bizim gibi konuşup sohbet edip sıkıntılarını söyleyemiyorlar

halbuki onlar bizlerin bir gülüşüne kapımızda günlerce bekleyenler değil mi…

dönelim insanoğluna yani bize..yüzlerce iyilik yapsak birbirimize ilk yanlışta silmek gibi lanet bir alışkanlığa ne zaman sahip olduk biz.

ne bir hoşgörü ne bir dostluk kalıntısı olmayan iyi niyeti suistimal eden varlıklar haline gelmek ne zamandır bize has bir olgu haline geldi..

yavrusu öldü diye günlerce basında bekleyen köpekten sahibi öldü diye yemek yemekten vazgeçip ölümü seçen köpekten bahsetmek istemiyorum…

şimdi biri öldüğün de bile cenazesine gitmeye üşenen insanoğlu..biraz geçmişe baktığımda ki fazla değil 20 sene öncesine bakmak istiyorum sadece..

bir evde cenaze olduğunda komşuların yemek götürdüğü beraber dertlenilen seneler..teknoloji yok ama insanlık var.fiber bağlantı yok ama insani duyguların kenetlenmesi var.. şu an da sohbet siteleri var ve hemen bütün duygular orada yaşanıyor.

teknoloji bizden galiba insanlığımızı sosyalleşmemizi alıp götürdü..parmaklarımızın ucunda dünya var artık. ama yüreğimizde insanlık kesik İnternete dönmüş..

zor mu acaba eskiye dönmek içimizde ölen insanı duyguları tekrar onarıp sevmenin değer vermenin komşuna bir günaydın demenin evde pişirdiğinden komşuna ikram etmenin..zorluğu nedir ?

kırıcı dökücü yıkıcı aklımıza kötü ne gelirse yapıyoruz da insanlığı hangi ara unuttuk dostlar..demiştim ya insanlar mı hayvanlar mı.. bir insan olarak hayvanlara baktığımda inanın kendimden utanıyorum… bu Sanal sohbet platformunda bu yazıları sizlerle paylaşmış olmanın heyecanı çok güzel umarım okursunuz ve yararlı bir şeyler öğretmiş oluruz.

HAYVANLAR KADAR İNSAN OLABİLMEK DİLEĞİYLE…

Kimler Neler Demiş?

avatar
1024
  Subscribe  
Bildir